Czym charakteryzują się fotele menadżerskie?

Fotele menadżerskie to nic innego jak obrotowe krzesła biurowe. Ze względu na wygodę oraz ergonomiczność, które zapewniają, znalazły zastosowanie nie tylko w przestrzeniach biurowych, ale również w prywatnych mieszkaniach. W obecnych czasach fotele menadżerskie nadal cieszą się niegasnącą popularnością wśród założycieli i pracowników firm, a także uczniów i studentów. Wymienione osoby łączy przede wszystkim to, że wiele godzin spędzają one w jednej pozycji. Siedzący tryb życia może przełożyć się na kłopoty ze zdrowiem. Nieprawidłowa pozycja ciała przyczynia się do różnego rodzaju dolegliwości bólowych i wystąpienia wad postawy. W przypadku siedzącego trybu życia najbardziej narażony jest kręgosłup, ale często spotyka się również dolegliwości ze strony bioder, a także wystąpienie tzw. zespołu cieśni nadgarstka.

Jak zadbać o swój kręgosłup w pracy?

Podczas pracy biurowej niezbędne jest zapewnienie sobie (i swoim pracownikom) odpowiedniego siedziska. Zakup foteli obrotowych warto dobrze przemyśleć, ponieważ jest to jeden z ważniejszych elementów w biurze, przekładający się bezpośrednio na efektywność pracy osób zatrudnionych. Pracownik siedzący na niedostosowanym do wielogodzinnego użytkowania krześle, zmagający się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa, nigdy nie będzie tak wydajny, jak osoba, która ma zapewnione wygodne miejsce pracy. Warto więc wyposażyć swoje biuro w ergonomiczne fotele menadżerskie, które zapewnią wysoki komfort użytkowania i dzięki temu umożliwią długą i efektywną pracę.

Jaka jest prawidłowa pozycja siedząca?

Pracując przy biurku przez wiele godzin, warto co jakiś czas korygować swoją postawę, by oszczędzić sobie dolegliwości bólowych związanych z nieprawidłowym ustawieniem ciała. Na co warto zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności sprawdź, czy Twoje stopy opierają się płasko o podłogę lub podnóżek. Nogi powinny być ustawione na szerokości bioder, a kolana ugięte pod kątem prostym. Pośladkami powinno się przylegać do końca siedzenia. Następnie oprzyj lędźwia o oparcie fotela, wciągnij brzuch, ściągnij łopatki, oddal barki od uszu, opuść ramiona wzdłuż tułowia, a przedramiona połóż na podłokietnikach. Głowa powinna stanowić przedłużenie kręgosłupa. Ustaw ekran monitora równolegle do klatki piersiowej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom